Bakalářské studium

Informace pro studenty prvního ročníku

V prvním semestru 1. ročníku studia je doporučujeme zapisovat předměty tvořící základ oboru. Jedná se o následující kurzy:

V každém semestru (kromě posledního) také doporučujeme zapisovat předmět Evropská kulturní studia (kód předmětu se liší dle aktuálního semestru). Pro postup do následujícího semestru je nutné získat alespoň 20 kreditů. Ideální je zapisovat si předměty v celkové zátěži 25–30 kreditů. 

Literaturu k jednotlivým předmětům naleznete buď v jejich profilech v ISu nebo v sekci Studijní materiály. Vstup je chráněný heslem. Další studijní materiály včetně návodů, jak se k nim dostat, najdete na stránkách fakultní knihovny.

Informace o programu Ukázka oborového testu

Prof. PhDr. Petr Osolsobě, Ph.D.

„O latině si tak dlouho myslíte, že je k ničemu, než zjistíte, že trocha latiny se hodí doslova ke všemu! Vezměme jednu z hlavních intelektuálních dovedností budoucnosti – počítačové vyhledávání. Efektivita bude záviset v položení otázky a znalost latinského slovního kořene vás často přivede nejrychleji k cíli. Nezapomínejte, že 60% anglického výraziva, je románské, a dokonce i v němčině či češtině funguje skoro 2000 latinismů! A to ani nemluvím o tom, jak latina tříbí vaše uvažování a rozšiřuje duchovní obzory!“

Prof. PhDr. Petr Osolsobě, Ph.D.
zakladatel Semináře estetiky

Informace o studiu

Předpisy, návody a dokumenty

Rozcestník pro studenty

Státní závěrečná zkouška

Okruhy otázek a doporučená literatura

Stáhnout

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info